Retix C

Retix C to kompleksowa terapia anti-aging twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystuje retinol – czystą witaminę A, jedną z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry, oraz witaminę C i koktajl antyoksydantów, działających rozjaśniająco, antyoksydacyjnie i regenerująco. Jego zadaniem jest stymulacja odnowy komórkowej, usuwanie martwego naskórka, a także odświeżanie i intensywne wygładzanie skóry. Kuracja redukuje niedoskonałości (zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Preparat  Retix C  złożony jest z:

retinolu 4% - retinol, czyli witamina A, jest niezbędna w procesie odpowiedniego formowania się oraz wzrostu komórek; retinol użyty w kompleksie w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia (zmniejsza to ryzyko podrażnień);

witaminy C 8% - w stabilnej postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego; witamina C, inaczej kwas askorbinowy lub dehydroaskorbinowy, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest podstawowym składnikiem skóry;

antyoksydantów 30% - wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią  skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania.

Działanie Retix C:

·         Regulacja procesu rogowacenia naskórka 

·          Zagęszczenie  i  poprawa napięcia skóry 

·         Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG i stymulacja odnowy komórek skóry 

·          Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu przeznaskórkowej utraty  wody z naskórka (TEWL - Transepidermal Water Loss). 

·         Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry 

·          Ochrona przed fotouszkodzeniami  i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

EFEKT? skóra staje się widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna, napięta, a zmarszczki mniej widoczne. W przypadku skóry trądzikowej znikają zaskórniki i grudki oraz znacznie poprawia się jej wygląd.

Przeciwwskazania:

·         ciąża

·         karmienie piersią

·         alergie skórne

·         aktywna opryszczka

·         skłonność do powstawania bliznowców

·         stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

·         skóra podrażniona, uszkodzona

·         ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej

·         doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa

·         ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)

Po zabiegu:

Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu w gabinecie, pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach.

Seria powinna składać się z minimum 4 zabiegów z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie.

Przez okres kuracji i miesiąc od jej zakończenia należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+)

Retix C -  Przeciwzmarszczkowy krem z retinolem i witaminą C,

 Jako uzupełnienie kuracji profesjonalnej Retix.C z maską retinolową: aplikować na skórę twarzy, szyi co drugi dzień wieczorem.

 

PIELĘGNACJA DOMOWA DO NABYCIA W GABINECIE