Pielęgnacja ciała

 

Dla współczesnych kobiet bardzo duże znaczenie ma pielęgnacja ciała, która nie tylko poprawia kondycję skóry, ale również przynosi ukojenie dla duszy. W obecnych czasach zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta i wiele innych czynników prowadzi do zaburzenia funkcji ochronnej skóry i tylko regularna pielęgnacja może poprawić zdolność do jej regeneracji.

 

MASAŻ

Masaż ciała ma wpływ na zmniejszenie  stresu, zrelaksowania się i uspokojenia, zmniejsza tkankę  tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, skóra zostaję pobudzona i odżywiona przez krew i limfę, polepsza samopoczucie.

 

DEPILACJA  PASTĄ  CUKROWĄ

Jest o wiele lepsza od wosku, ponieważ nie podrażnia tak bardzo skóry i można nią usunąć nawet bardzo krótkie włoski o długości 1-2mm! Ponadto sam zabieg jest mniej bolesny, ponieważ pasta cukrowa przylepia się do włosków, a nie do skóry,   zawiera tylko naturalne  składniki.  Pasta cukrowa  używana jest  w krajach Środkowego Wschodu od stuleci,  jest   skuteczniejsza   od używania  maszynki do golenia czy kremów, ponieważ usuwa włoski wraz z cebulkami  w  kierunku  wzrostu  włosa.  Dzięki temu skóra pozostaje przez długi czas gładka, a włoski wraz z kolejnymi depilacjami stają się coraz słabsze.  Pastę łatwo zmywa się ze skóry ciepłą wodą.  Skóra po depilacji jest miękka i nawilżona, pozostaje gładka od 4-6 tygodni.   W ten sposób można depilować każdą część ciała. Szczególnie polecane są miejsca niezwykle delikatne np. pachy czy bikini.

 

DEPILACJA  WOSKIEM

Depilacja woskiem jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym głównie ze względu na swój długotrwały efekt,  z  zastosowaniem ciepłego wosku jest jedną ze skuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie jest to zabieg jednorazowy i należy go powtarzać co ok. 4-6 tygodni. Po każdym zabiegu odrastające włoski są słabsze i jest ich zdecydowanie mniej, ponieważ są usuwane wraz z cebulkami. Metodą tą można usuwać włoski z każdej części ciała.